Artur Gotz

Urodzony w Krakowie aktor, absolwent PWST im. L.Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2006 r.).

Artur Gotz

Występuje na scenie od jedenastego roku życia, obecnie związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie,  z Teatrem The Imagination w Londynie i Teatrem Współczesnym w Warszawie. Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, którego premiera odbyła się w marcu 2008 w Brukseli. Od maja 2009 roku spektakl pod tym samym tytułem można oglądać w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Ze swoim recitalem „Tango d’amore” koncertował w USA (Kalifornia i Ohio), Austrii i Belgii. Występował również na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji i Wielkiej Brytanii, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery.

Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej.

Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol - człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach.

Oficjalna strona aktora:  www.arturgotz.pl