JA DO TRZECIEJ czyli DWA DO JEDNEGO

[JA]³ CZYLI DWA DO JEDNEGO TOMASZA JACHIMKA

Ja do trzeciej

to przezabawny spektakl komediowo - kabaretowy przygotowany pod szyldem Teatru Konsekwentnego przez Trzech Najlepszych:

♦ Tomasz Jachimek  
kabaret Strzały z Aurory, Jachim Presents, Formacja Chatelet i Szkło Kontaktowe
tekściarz, aktor, osobowość

Jerzy Jan Połoński
Formacja Chatelet, Grupa Inicjatyw Teatralnych, Teatr Konsekwentny
aktor, reżyser, muzyk, Mistrz Wszelkich Form Teatralnych

Adam Sajnuk
Teatr Konsekwentny, Teatr Konsekwentny i Teatr Konsekwentny, skok w bok to kabaret Strzały z Aurory
aktor, autor, reżyser. Prezes i lider.

A więc gwarancja Treści i Formy. Śmiechu i Zadumy. Zdrowia i Urody.

 

Tomasz Jachimek, od lat zaprzyjaźniony z Teatrem Konsekwentnym, napisał zabawny ironiczno – sarkastyczny tekst „[Ja]³ (Ja do trzeciej) czyli dwa do jednego”.  Historia jest prosta – 34 letni mężczyzna po zawale serca dowiaduje się w zwięzłych słowach od swego lekarza, iż życie po zawale to już kompletnie inna rzeczywistość: koniec beztroskiego życia, koniec ze spontanicznością, z przyzwoleniem na słabości i rozrywki. Również relacje międzyludzkie: kontakty z kobietami i przyjaciółmi to teren do wnikliwej analizy i przestrzeń do gruntownych zmian.

Ironiczny komentarz do rzeczywistości, do ludzkich przywar i nieracjonalnych przyzwyczajeń to jedna z cech charakterystycznych  dla tekstów Tomka Jachimka. Znany i lubiany kabareciarz, tym razem na deskach Teatru Konsekwentnego w Starej Prochoffni pojawia się na scenie z Adamem Sajnukiem i Jerzym Janem Połońskim. To wyjątkowe trio charakteryzuje jedna paradoksalna cecha: tak samo jak znacząco  się różnią, tak samo są do siebie uderzająco podobni. Adaś – główny bohater „[Ja]³ czyli dwa do jednego” idzie przez życie w towarzystwie swoich dwóch najwierniejszych choć nieznośnych towarzyszy. Co z tego wyniknie?

Autorzy i wykonawcy spektaklu mają graniczące z pewnością przekonanie, że już wkrótce otrzymają zaszczytne tytuły Honorowych Ambasadorów Stowarzyszenia Polskich Feministek

Więcej: jadotrzeciej.blogspot.com

 

Z uśmiechem - polecam!