Jakub Wocial

Aktor, artysta musicalowy i założyciel autorskiego teatru muzycznego Palladium Stage w Warszawie.

To człowiek zjawisko. Jego pasją od zawsze była muzyka, teatr i sztuki plastyczne. Już jako 11-latek za sprawą pracy pt. "Forest" został wyróżniony w międzynarodowym konkursie plastycznym na Tajwanie. Trzy lata później Kuba rozpoczął naukę w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. W 2000 roku wysłał swoje projekty scenografii do musicalu "Evita" wystawianego w warszawskim Teatrze Rampa. Prace zajęły III miejsce.

 

Jednak największym marzeniem Kuby było założenie własnego, niezależnego teatru. Udało mu się to w 2004 roku. Wówczas na muzycznej mapie stolicy pojawił się Teatr Palladium Stage. W tym samym roku Jakub Wocial został zaproszony na casting do musicalu Romana Polańskiego pt. "Taniec Wampirów". Otrzymał rolę w pierwszej obsadzie. Po ponad 120. zagranych spektaklach musical zszedł z afisza. Tymczasem w tym samym miesiącu rozpoczęły się próby do jego berlińskiej wersji "Tanz der Vampire". Jakub dostał rolę Herberta w drugiej obsadzie. Premiera sztuki odbyła się 10 grudnia 2006 r. w Theater des Westens w Berlinie.

Od października 2007 r. niemiecka publiczność ogląda go w roli profesora Abronsiusa - Jakub został jak dotąd najmłodszym odtwórcą tej roli w ponad 10-letniej historii musicalu "Tanz der Vampire".

 

Zobacz: "Broadway Street - nowa droga" oraz  "Dźwięki muzyki".

Strona internetowa Jakuba Wociala - http://www.jakubwocial.com.pl/