"... syn"

"...SYN"

w wykonaniu ŻANETY GRUSZCZYŃSKIEJ-OGONOWSKIEJ

 

reżyseria: Michał Siegoczyński
scenografia: Wojciech Stefaniak
choreografia: Iwona Olszowska
kostiumy: Ewa Gdowiok
oprawa muzyczna: Wojciech Wnęk
projekcje multimedialne: Grzegorz Bachanek

Premiera odbyła się 10 czerwca 2006r.

 

Psychologiczne studium kobiety, która z miłości utraciła kontrolę nad własnym życiem. Iluzja szczęścia, za którą goniła, spustoszyła dokumentnie jej świat. Dramatyczne fakty mieszają się i doprowadzają do poświęcenia własnego dziecka w walce o ukochanego mężczyznę. Spektakl to opowieść, która jest próbą powrotu, próbą odnalezienia na nowo sensu własnego życia...

 

Fragmenty recenzji:

To kolejny monodram w karierze Siegoczyńskiego, który powoli staje się najlepszym w kraju specjalistą od tej małej formy scenicznej.

Historia jest zbliżona do tej opowiadanej w Jordanie Anny Reynolds i Moiry Buffini. Zresztą to właśnie ten tekst zamierzał pierwotnie wystawić Siegoczyński. Praca z Żanettą Gruszczyńską-Ogonowską doprowadziła jednak do powstania oryginalnego tekstu reżysera. Oto przed widzami staje naiwna dziewczyna z prowincji, która opowiada o swoim zachłyśnięciu się wielkim miastem i imponującym jej fajną furą chłopakiem. Mówi z egzaltowaną manierą gości talk-show. Tyle tylko że w to, co w telewizyjnym programie zazwyczaj jest ładnie opakowaną bajką, wkracza brutalne życie. Ta opowieść nie skończy się szczęśliwie, choć, jak to u Siegoczyńskiego bywa, nic nie jest dopowiedziane do końca.