Szlagiery muzyczne z lat 50.

Zapraszamy Państwa w muzyczną podróż w LATA PIĘĆDZIESIĄTE.

Na recital składają się piosenki dwóch polskich wokalistek – Ludmiły Jakubczak i Nataszy Zylskiej. Obie panie cieszyły się wielką popularnością w latach 50., lecz do dziś pamięta się jedynie kilka ich przebojów takich jak Gdy mi ciebie zabraknie czy Kasztany. Wykonawcy sięgnęli do mniej znanych utworów, które niosą ze sobą lekkość, żart i taneczność, tak charakterystyczne dla stylu tamtego powojennego okresu. Zapowiedzią tego mogą być już same tytuły jak Bajo Bongo, Ju-biJu-ba czy Boogie Boa.

Ten koncert to obietnica sentymentalnej podróży w czasie do zwariowanych lat 50., kiedy to bawiła się opisywana przez Tyrmanda polska bohema, jak i niezobowiązująca zabawa dla tych, którzy tęsknią za muzyką z posmakiem vintage.

 

Muzycy:
Agata Warda - śpiew
Tomasz Krezymon – fortepian
Marcin Olak – gitara
Konrad Kubicki – gitara basowa
Piotr Maślanka - perkusja

 

Agata Warda – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wokalistka Teatru Roma w Warszawie, aktualnie przy spektaklach „Koty”, „Akademia Pana Kleksa” i „Upiór w Operze”.

Tomasz Krezymon - muzyk, kompozytor, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z Michałem Bajorem, Agatą Warda, Teatrami Muzycznymi w Warszawie i w Gdyni, Teatrami Dramatycznymi w Olsztynie i Gdańsku.

 

Pobierz załącznik:

ZałącznikWielkość
szlagiery lat 50-60.pdf144.29 KB