Tango d'Amore

RECITAL PIOSENKI AKTORSKIEJ I KABARETOWEJ

 

ARTUR GOTZ

oraz zespół muzyczny w składzie:
Beata Rusnak / Lena Minkacz – fortepian
Joanna Mizera-Zalejska – altówka, skrzypce
Grzegorz Mazoń – instrumenty perkusyjne

Tango d’amore - recital Artura Gotza  jest opowieścią o fascynacjach damsko-męskich. Artysta przeprowadza widzów przez całą skalę emocji erotycznych: od nieśmiałych zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu, które będą przeplatać się z poważnymi i nostalgicznymi tematami.

Usłyszymy kompozycje Zygmunta Koniecznego, z którym artysta rozpoczął współpracę w Piwnicy pod Baranami, a także utwory m.in. Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Marka Michalaka do przewrotnych tekstów Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Michała Zabłockiego, Marka Grechuty, Zbigniewa Książka, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji.

 

Fragmenty recenzji:

 

***

„Artur Gotz, charyzmatyczny aktor-wokalista, który potrafi oczarować widzów zarówno lirycznymi wykonaniami szlagierów Marka Grechuty, jak i typowo kabaretowymi piosenkami, wymagającymi niemałych zdolności komicznych.”

/Kraków, Dworzanin, 2008/

***
„(...) recital okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty - od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski.”

/Gazeta Krakowska, 10.03.2008/

***
„Z każdą piosenką atmosfera zmienia się, przybiera tempa, wywołując brawa, to znów refleksję pozostawiając w niemym zamyśleniu.”

/Holandia, Pools Podium, nr 49/2007/